Normobaria skraca rekonwalescencję po zabiegach?

Normobaria skraca rekonwalescencję po zabiegach?

Powrót do zdrowia po zabiegu chirurgicznym to bardzo często długotrwały proces, który w dużej mierze utrudnia normalne funkcjonowanie. Dlatego okres rekonwalescencji jest dla wielu ludzi męczący i szukają sposobu, aby go skrócić.

Czy to możliwe?

Tak, dzięki odpowiedniej kuracji przyspieszysz proces gojenia się ran.

Bardzo dobre rezultaty na tym polu wykazuje tlenoterapia normobaryczna. Co to takiego? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

regeneracja zabiegi

 

Komora normobaryczna — jak działa terapia?

Wizyta w komorze normobarycznej sprawia, że organizm maksymalnie dotlenia się na poziomie komórkowym. Ogromna dawka tlenu trafia do krwiobiegu, skąd jest transportowana do wszystkich tkanek.

Co to ma wspólnego z rekonwalescencją po zabiegach?

Otóż jednym z głównych powodów gorszego gojenia się ran jest niedotlenienie, które w najgorszym scenariuszu prowadzi nawet do martwicy.

Dlatego dostarczenie maksymalnej ilości tlenu za pomocą normobarii przyspiesza regenerację i pozwala szybciej wrócić do zdrowia. Terapia redukuje obrzęki, stymuluje produkcję nowych naczyń włosowatych oraz wzmacnia układ odpornościowy, co dodatkowo chroni rany przed zakażeniami.

Co więcej, odpowiednie dotlenienie sprawia, że skóra produkuje więcej elastyny i kolagenu. Białka te odpowiadają za jej jędrność, elastyczność oraz młody wygląd.

Powyższe czynniki sprawiają, że normobaria jest szeroko stosowana w okresie rekonwalescencji — nie tylko po zabiegach chirurgicznych czy medycyny estetycznej, ale również po urazach lub oparzeniach.

zabiegi regeneracja

 

Inne zalety tlenoterapii normobarycznej

Jako że komora normobaryczna poprawia funkcjonowanie całego organizmu, przyspieszenie rekonwalescencji nie jest jej jedynym przeznaczeniem. Ma wiele innych zastosowań, wśród których najpopularniejsze są:

  • przeciwdziałanie procesom starzenia się,
  • zwalczanie zakażeń,
  • poprawa kondycji fizycznej i psychicznej,
  • polepszenie pamięci,
  • stymulacja rozwoju naczyń krwionośnych,
  • walka z nadwagą,
  • redukcja cellulitu,
  • leczenie migreny, depresji, autyzmu, boreliozy.

Normobaria to kuracja bardzo wszechstronna, która ma wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.