Normobaria rozwiązaniem problemów dermatologicznych?

Normobaria rozwiązaniem problemów dermatologicznych?

Dzięki swojej skuteczności tlenoterapia normobaryczna zyskuje coraz większą popularność w leczeniu chorób skórnych (np. atopowego zapalenia skóry, egzemy, łuszczycy, rumienia czy trądziku). Jednak nie tylko, bo oddziałuje pozytywnie również na zdrową tkankę.

Jako że dobrze dotlenia skórę, sprzyja szybszej syntezie elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jej młody i zdrowy wygląd.

Ponadto normobaria usuwa toksyny z organizmu oraz przyspiesza gojenie się ran.

W jaki sposób to robi? Przeczytaj artykuł, a poznasz odpowiedź.

Normobaria rozwiązaniem problemów dermatologicznych

 

Jak działa komora normobaryczna?

Istnienie komory pozwala stworzyć specjalistyczne warunki do transportu tlenu wewnątrz organizmu. Zwykle dzieje się to za pośrednictwem krwi, ale w przypadku normobarii dochodzi jeszcze osocze oraz płyn mózgowo-rdzeniowy.

Efekt?
Tlen dostaje się do wszystkich tkanek organizmu (w tym skóry). Jako że dotlenienie jest o wiele lepsze, wzrasta również sprawność poszczególnych narządów.

Komora normobaryczna sprawia, że tkanki szybciej się regenerują.
Ponadto stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu sprzyja poprawie krążenia.

Co to ma wspólnego ze skórą? Otóż lepsze ukrwienie przeciwdziała takim dolegliwościom, jak łupież, zakażenia grzybicze czy trądzik.

Tlen normobaryczny ma działanie antybakteryjne i (jak już wspominaliśmy) oczyszcza organizm z toksyn. Sprawia to, że redukcji ulegają obecne w ciele ogniska:

       alergiczne,

       zapalne,

       bakteryjne.

Co więcej, układ odpornościowy staje się silniejszy, co pozwala organizmowi lepiej radzić sobie z nowymi infekcjami. Na skórze pojawia się mniej podrażnień, przebarwień i wyprysków, dzięki czemu nabiera zdrowszego i młodszego wyglądu.

Jeżeli zaś nie masz problemów z cerą, normobaria świetnie sprawdzi się jako terapia profilaktyczna. Regularne wizyty w komorze stymulują produkcję elastyny i kolagenu, a ponadto zwiększają ilość komórek macierzystych. Skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Co więcej, poprawia się także jej kondycja, co wpływa na lepszą regenerację i ogranicza działanie wolnych rodników.

 

Zarezerwuj darmową sesję w komorze Normobarycznej:

Normobaria sprzyja nie tylko skórze

Mimo że artykuł dotyczy skóry, warto zaznaczyć, że komora normobaryczna poprawia pracę całego organizmu. Wykazuje szczególnie skuteczne działanie w przypadku leczenia urazów i przyspieszenia rekonwalescencji po zabiegach, a oprócz tego:

       wzmacnia układ immunologiczny,

       wspomaga odchudzanie,

       redukuje cellulit,

       zwiększa kondycję fizyczną i psychiczną,

       poprawia pamięć,

       pomaga w usuwaniu zakażeń.

problemy dermatologiczne

To wciąż nie wszystko!

Normobarię stosuje się również w leczeniu takich chorób, jak depresja, autyzm, migrena czy borelioza. Jak widzisz, zabieg ma wyraźne właściwości zdrowotne.